TLAČOVÁ SPRÁVA

Pocity organizátora po zraze

Milí turisti,

v sobotu, keď náš zraz vrcholil, to bolo pre mňa namáhavé. Viedol som trasu 35 km, potom som strávil nejaký čas na registrácii a nakoniec som sa zúčastnil slávnostného ukončenia zrazu, ktorý sa vo svojej neoficiálnej časti pretiahol až ďaleko po polnoci. Sobota bola celkom únavná a bol som rád, keď pre mňa konečne skončila. V nedeľu bol zraz ešte otvorený v dopoludňajších hodinách. Ako posledné, čomu som sa venoval bol odvoz tabulí z radnice. Možno by si niekto vydýchol, že je konečne po všetkom. A mne naopak bolo ľúto, že v nedeľu všetko tak náhle a kľudne skončilo. Zrazu mi chýbajú štáby zrazu, registrácia a vedenie výletov. Zraz nie je len o turistike. Je aj o vytváraní vzťahov medzi organizátormi. A samozrejme je aj o získaní skúsenosti do života.

Pre budúcich organizátorov turistických zrazov mám jednu ideu. Pre zraz potrebujete rozum a nadšenie. Ak máte len nadšenie, možno v praxi narazíte na vážne problémy. Ak máte len rozum, tak si poviete, koľko ľudí, času a peňazí potrebujete a to Vás odradí. Ak správne namiešate nadšenie a rozum, tak ste na dobrej ceste. Som veľmi rád, že nám sa to podarilo. Môj obdiv patrí predsedníčke štábu Renáte Michnovej, ktorú ovládlo nadšenie zorganizovať tento zraz. Dokázala nadchnúť desiatky turistov, aby sa s ňou stali spolutvorcami zrazu. Jej tvrdohlavosť slávila úspech. Schopnosť ovplyvniť a získať ľudí pre vec nemusí vychádzať len zo skúseností. Niektorým ľuďom je proste daná. Netrúfal by som si pustiť sa do podobného projektu. Náš zraz bol úspešný aj vďaka cenným radám a práci našich skúsených turistov, ktorí priniesli ten rozum. Menovite chcem zdôrazniť vedenie KTMK, p. Evu Dučaiovú a p. Štefana Kuiša. Poďakovanie však patrí všetkým organizátorom za prácu vo voľnom čase. Pán predseda Dragúň mal pravdu, keď povedal, že organizátori majú pre nás veľkú hodnotu.

Radoslav Medzihradský, člen organizačného štábu

Ohlasy turistov

Zraz sa skončil, chystáme sa domov spokojní a šťastní. Vďaka Vám, organizátorom. Pripravili ste krásne túry. Na všetkých, kde sme boli, mali sme perfektných sprievodcov. Veľká vďaka aj trpezlivým a milým ľuďom na registrácii. Nech sa Vám darí po každej stránke, nech ste všetci zdraví a kiež by sme sa ešte veľakrát stretli na našich krásnych zákutiach Slovenska.

S úctou Štefaníková

Ahoj Mili Dakujeme velmi pekne za zorganizovanie nasho pobytu v Kosiciach. moc sa nam pacilo ako ste to vsetko mali prichystane.Aj túry aj pobyt bol skvelý.Sme radi ze sme Ta spoznali.Monika Dominik Maria.Ahoj a zase na skore stretnutie.

Video z celého zrazu